Image XML file not available.

Vasaros stovykla „ Senolių išminties lobiai – 2 “

Liepos 10- 14 d. Miegėnų bendruomenės namų patalpose vyko 2017 m. vaikų vasaros poilsio ir užimtumo bei nusikalstamumo prevencijos programa pagal Akademijos kultūros centro parengtą etnokultūrinį projektą „Senolių išminties lobiai – 2“.  Projekto tikslas: Skatinti vaikus  domėtis etnokultūra, puoselėti tradicinius krašto papročius, siekti išsaugoti tautinį, etnokultūrinį savitumą, stiprinti kartų ryšius.

Vasaros stovykla – vienas iš būdų, kaip šiems vaikams turiningai praleisti laisvalaikį. Sparčiai plečiantis ir tobulėjant informacinėms technologijoms labai mažėja domėjimasis etnokultūrinėmis krašto vertybėmis. Pasak etnologo, profesoriaus Liberto Klimkos, etninės kultūros reikšmę sunku pervertinti:“… ji tautos būties ir stiprybės esmė, išlikimo garantas. Todėl itin svarbu rūpintis gyvąja etninės kultūros tradicija pradedant mažaisiais mūsų valstybės piliečiais.“ Nelikdami abejingais šiai problemai jau ketvirtus metus organizavome etnokultūrinę stovyklą. Įgyvendinant stovyklos programą buvo siekiama, kad etnokultūra taptų vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu. Stovyklos metu, kiekvieną dieną kvietėme įvairių etnokultūrinių veiklų pateikėjus, kurie vaikus supažindino su šakočių gamybos procesu, lietuviškų koldūnų gamybos procesu, kraujinio vėdaro gamyba ir kepimu senovinėje krosnyje, „čirvinių“ blynų kepimu lauko sąlygomis, odos dirbinių gamyba, senovinių naginių siuvimu, muilo virimo procesu ir kitais tradiciniais amatais.  Projekto įgyvendinimo metu  siekėme vaikų laiką organizuoti taip, kad jis būtų kuo įdomesnis, turiningesnis, kad vaikai galėtų ne tik geriau pažinti savo krašto papročius ir tradicijas, bet ir atskleisti savo gebėjimus, tobulinti savo meninius, kūrybinius gebėjimus. Etnokultūrinė, edukacinė ir meninė veikla  vaikams leido ne tik praplėsti žinias, bet ir pagerinti jų laisvalaikio kokybę. Mūsų stovykloje dalyvavo 23 vaikai, kurių didžiąją dalį sudarė vaikai iš mažas pajamas gaunančių šeimų.

Išklausę vaikų atsiliepimų, padarėme išvadas, kad tokios stovyklos reikalingos, todėl žadame siekti  jų tęstinumo ir kitais metais.

Dėkoju Kėdainių rajono savivaldybės administracijai už programos finansavimą  ir visiems, kurie  prisidėjo prie projekto įgyvendinimo.

Projekto vadovė, Akademijos KC Gudžiūnų skyriaus vadovė, Vijolė Juknienė