parodos foto

Akademijos kultūros centre nuo gruodžio 2 d. iki 31 d.  veiks fotografijų paroda „Uždaros teritorijos: Φ langas“   

Parodos autoriai ir plenero dalyviai Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Ramūnas Danisevičius, Jonas Staselis, Rimantas Steponavičius, Domantas Umbrasas kūrybine judėjimo ir ritmo seka „123“ žingsniavo per sąmoningus patyrimus, erdvės pajautas. Svarbiausias plenero tikslas: kūrybinio laiko ir erdvės modeliavimas, kurį simboliškai „apglėbia“ lango motyvas. Tema „Langas“ dedikuota fotografui Michailui Raškovskiui (1959–2009). Michailas kūrė ir užsienyje, ir Vilniuje, ir Kuršių nerijoje.

Kuršių nerija yra žmonių puoselėjamas miško ir kopų sodas, tačiau didžioji menininkė čia yra gamta, harmonizuojanti ir padedanti atrasti pusiausvyrą. Plenero dalyviai laisvų asociacijų būdu tyrinėjo saugią ir „uždarą“ Kuršių nerijos teritoriją. Atlikę kūrybinį fotografavimo veiksmą, autoriai atkreipė dėmesį į skirtingus kultūrinius, istorinius, ekologinius, fotografinius kontekstus. Plenero idėjinė pusiausvyra išsidėstė tarp dviejų kūrybinių jėgų – gamtos ir žmogaus.

Parodos rengėjai:
VšĮ „Menų vektoriai“ ir VšĮ Lietuvos Spaudos Fotografų Klubas

Projekto ir parodos partneriai bei rėmėjai:
Neringos savivaldybė, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Liudviko Rėzos kultūros centras, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, AB „Smiltynės perkėla“, UAB „Foto123“

Parodos vizualuose naudota Simono Barono fotografija, sukurta plenero metu.